Dermamed

Ameliyatsız Burun Revizyonu
İnsanlar tarih boyunca burun estetiğine önem vermiştir. Antik heykelleri gözünüzün önüne getirirseniz, hepsinde burnun ne kadar öne çıktığını göreceksiniz. Kimilerinde güçlü bir karakterin simgesi, kimilerinde vazgeçilmez bir güzellik unsuru, kimilerinde sadece bir nefes alma organı, kimilerinde ise yüz estetiğini bozan bir problemdir burun. Hatta bu öyle bir problemdir ki, insan en çok kendi rahatsız olur ve defalarca ameliyat olmayı göze alır.

Ancak günümüzde ameliyat dışında da bir seçeneğimiz var. Klinik ortamında, 10 dakikada uygulanabilen geçici dolgu malzemeleriyle de burun estetiği yapabiliyoruz. Doğru eğitimle, doğru seçilmiş dolgu materyali ve estetik bir bakış açısı ile kusurları ortadan kaldırmak mümkün. Yurt dışında da öteden beri uygulanmakta olan bu yöntem, ekonomik olmasının yanı sıra son derece hızlı ve tatminkar sonuçlar verebiliyor.

Ameliyatsız burun dolgusu işleminin bir diğer önemli başarısı da; travmalardan veya estetik burun operasyonlarından sonra ortaya çıkan deformitelerin çok çabuk bir şekilde düzeltilebilmesi. Zaten gereken şekil, belli oranlarda elde edilmiş olduğu için bu burunların düzeltilmesi adeta bitmiş bir resmi rötuşlamak kadar kolay olmaktadır. Yeni bir ameliyat endişesiyle bekleyen bu insanların memnuniyetlerini görmek inanın bizleri de çok mutlu eden bir işlem haline gelmiştir.

Uygulama sonrasında; kısa sürede geçen lokal şişlik, morluk, burun ucunda bazen 15 gün kadar sürebilen kırmızılıklar görülebilir. Bu metodun en iyi yanlarından biri de önden deneme şansı buluyor olmamızdır. Beğenilmediği takdirde bu dolgu maddesini 2 - 3 gün içinde eritebilen güvenli maddeler de mevcuttur. Ancak şimdiye kadar burnundan memnun olmayan ve dolguyu eritmek isteyen hastamız olmamıştır.

Uygulamanın etkisi yaklaşık 1 sene kadar sürebiliyor ve bu sürenin sonunda da dolgu maddesi tamamen bitmediğinden biraz ilaveyle eksik giderilebiliyor. Öte yandan burun hareketsiz bir bölge olduğu için etkinin daha uzun sürdüğü, bazı kişilerde etkinin 2-3 yıl kadar sürebildiği gözlemlenmiştir. Dermamed’de bu dolgu enjeksiyonunda hyaluronik asit kullanılmaktadır. Daha uzun etkili kalıcı veya yarı-kalıcı ürünler zamanla kötü etkileşimlere neden olabilmektedir.

EN POPÜLER