Dermamed

dermamed_v003
LAZER EPİLASYONLazer Epilasyon
herkese yapılabilir mi?

Ten rengi ve kıl yapısı uygun herkese yapılabilir.

Lazer Epilasyon zararlı mıdır?

Doğru sistemi deneyimli bir kullanıcı uyguluyorsa zararlı değildir.

Kuaförler de lazer kullanılmasına izin veriliyor mu?

Hayır. T.C Sağlık Bakanlığı bu tip medikal cihazların yalnızca ruhsatlı Poliklinik/Tıp Merkezi ya da Hastanelerde kullanımına izin vermektedir.

Lazer yaptırdıktan sonra güneşlenebilir miyim?

Aynı gün olmamak kaydıyla ve cildinizde lazer sonrası herhangi bir hassasiyet oluşmadıysa ertesi günden itibaren güneşlenebilirsiniz.

Uygulama acılı mıdır?

Acısız olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle hanımların kolay tolere ettiği, hafif bir acı duyulur. Çok hassas kişilerde cihazların özel soğutucularına ek olarak soğuk paket uygulaması da yapılır.

Uygulamadan sonra tüyler ne zaman çıkar?

Alexandrite tipi lazerle yapılan tedavilerden sonra hastalarımız yaklaşık 2-3 ay tüysüz kalabilir ancak diod lazerde daha kısa sürelidir.

Bronz tenime lazer yaptırabilir miyim?

Ten rengi koyu ya da bronzlaşmış kişilere Alexandrite lazer yapamıyoruz. Bu durumlarda güvenli ve etkin olan Diod ve NdYag Lazerlerimizi tercih etmekteyiz. Bu lazerlerin cildi yakmadan ince tüyleri dahi tedavi edebildiği kanıtlanmıştır.

Lazer ile tüylerim biter mi?

Tüyleri tamamen bitiren bir teknoloji henüz ispatlanmış değildir. Çalışmalar en etkili epilasyon yönteminin lazer olduğunu gösterir ancak en iyi sonuç için cilt tipine ve tüy yapısına uygun lazer seçimi ve düzenli tedavi önemlidir.

Lazer öncesi tüyleri jiletle kısaltmak zararlı mı?

Hayır. Kesinlikle değil. Bu sadece yüzeyi arındırıp cildi korumak için yapılan bir prosedür. Cilde ya da tüye hiçbir zararı yoktur.

Lazer açık renkli tüylerde de etkili mi?

Üzgünüz, etkili değil.

En iyi sonuçlar hangi bölgelerde, ne kadar sürede alınabilir?

Alt bacak, Kol altı, bikini, sırt bölgelerinde çok iyi sonuçlar alınabiliyor. Genellikle 3. seansta önemli oranda memnuniyet oluşur, 4-6 seans arasında ise çok başarılı derecede azalma, seyrelme görülebilir.

Fiyatlandırma neye göre yapılır?

Her kişinin boyu, kilosu ve tüylenme oranı aynı olamayacağı için herkese verilen fiyat da aynı olmamalıdır. Bu sebeple kurumumuzda adaletli bir basamak iskontolu fiyat listesi uygulanır. Uzmanlarımız kişinin şikayetçi olduğu bölgeyi inceler ve ona uygun basamaktan fiyatlandırırlar. Belli bir seansa kadar her seansta bu fiyat düşer.

1-2 hafta içinde yüzeye çıkan tüyler görebiliyorum. Bunlar neden çıkıyor?

Tüylerin değişik büyüme safhaları vardır. Tedaviye geldiğiniz gün etki görememiş az sayıda tüy olabilir. Bunlara özel 15 gün içinde ücretsiz bir rötüş uygulaması kurumumuzda yapılır. Bu süreyi geçen durumlarda rötüş bir sonraki tedavinin etkinliğini tehlikeye atacağı için yapılamaz. Hasta takip sistemimiz bu süre dışında gelen taleplere hizmet kayıt imkanı tanımamaktadır.

BOTOKSBotoks yaptıran çoğu kişi hemen fark ediliyor, neden?
Tercihler ya da yanlış uygulamalar nedeniyle ir çok yapay görünümlü Botoks yapılmış kişiler görüyoruz ancak önemli ve zor olan yapıldığını fark ettirmeden yapabilmektir.

Botoks sağlığa zararlı mıdır?

Hayır. Doğru amaçla iyi kullanılırsa zararlı olamaz.

Her talep edene Botoks yapıyor musunuz?

Hayır. Doktorlarımız gerekli olmadığı sürece Botoks yapmazlar.

Terleme tedavisinde de etkili midir?

Kol altı ve el-ayak terlemesinde çok etkili olabilir. Çok sık yaptığımız bir uygulamadır.

Çok acılı bir uygula mıdır?

Uygulamadan önce gerekli bölgeye anestezi etkili krem süreriz. İğne uçlarımız kısa ve incedir. Çok kısa süreli bir uygulamadır, hafif bir yanma hissedilir.

Uygulamadan sonra günlük yaşantımıza devam edebilir miyiz?

Evet, 5 dakika sonra sorunsuz bir şekilde güne devam edilebilir.

Ne kadar sıklıkla Botoks yapılır?

Hastaya göre 4-6 ya da 6-8 ay arayla uygulama tekrarlanabilir. Zamanında yapılan tekrarlar tedavinin etkinliğini arttırır. O bölgedeki kaslar eskisi gibi sık çalışmazlar, şikayetler azalır.

 

SAÇ EKİMİSaç ekimi nasıl yapılıyor?


Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Hasta ekim boyunca uyanıktır. Televizyon seyredebilir, gazete okuyabilir. Saç ekimi birkaç aşamalı bir operasyondur.

İlk aşamada, nakledilecek saç kökleri ense üstü bölgesinden bir mikro motor vasıtasıyla alınır. Bu fue yönteminin temelini oluşturur.

İkinci aşamada, saç foliküllerinin yerleştirileceği saçların dökülmüş olduğu bölgeye kanallar açılır.

Üçüncü aşamada, bu kanalların içine alınmış olan saç folikülleri yerleştirilir.

Saç ekimi kaç saat sürüyor?

Açıklık alanın büyüklüğü ile orantılı olarak 6–8 saat arasında bir sürede saç ekimi yapılır.

Ekim öncesi saçların uzunluğu ne kadar olmalı?

Ekim öncesinde kullanılan mikro motorun saç köklerine ulaşabilmesi için saçların kısa olması gerekmektedir. Bu sebeple saçlar 1 numara kesilir.

Kök alınan bölgeden tekrar saç çıkar mı?

Kök alınan bölgeden tekrar saç çıkmaz. Fakat oradaki saçlı deri iyileşme esnasında sıkılaşarak birbirine yaklaşır ve seyreklik olmaz. Ayrıca uzayan saçlar birbirini örter.

Uygulama sonrası iz kalır mı?

FUE yönteminde başın hiçbir bölümünde iz kalmaz. Çok konforlu bir yöntemdir.

Ekim belli oluyor mu? Saçlar doğal görünüyor mu?

FUE yöntemi çok gelişmiş bir ekim yöntemidir. Bu nedenle artık ekilen saçlar oldukça doğal görünümlüdür. Saçların çıkış yönlerine göre ekim yapıldığında saç ekimi asla belli olmaz.

Saçlar ne kadar sürede istenilen duruma gelir?

İlk 3 aydan itibaren ekilen saçlar uzamaya başlar. Ayda 0,8 cm- 1,5 cm arasında uzarlar. 6 ayda saçlı bir görüntü oluşur. 8-12 ay kadar saçlar çıkmaya ve uzamaya devam ederler.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç foliküllerinin alındığı bölgenin genetik yapısı ve biyolojisi ömür boyu canlı kalmaya, hiç dökülmemeye göre hücre çalışmasını gerçekleştirir. Dolayısıyla ekildikleri bölgede de aynı yapıyı korurlar ve dökülmezler.

Ameliyat sonrası ağrı ve şişlik olur mu?

FUE yöntemi çok gelişmiş bir yöntem olduğu için ameliyat sonrasında ciddi bir ağrı oluşmaz. Ameliyat gecesi ağrı olsa bile doktorunuzun verdiği basit bir ağrı kesici ile bunu rahatlıkla atlatabilirsiniz. Şişlik ise yine doktorunuzu tarif edeceği bir buz uygulaması ile oluşmayacaktır.

Ameliyat sonrası seyahate/işe gidilir mi?

Ameliyattan sonra hastalar seyahat edebilir. Fakat 2. Gün bir genel kontrol ve özellikli bir yıkama yapılır. Bu önem taşıyan bir uygulamadır. Hastalarımız bu günden sonra bir şapka kullanarak rahatlıkla işlerine gidebilirler.Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?


Ameliyat sonrası 1 ay kadar ağır spor, travma, güneş, stres ve alkolden uzak durulması tavsiye edilir

 KARBON PEELING
Karbon Peeling tedavisinin yaz mevsiminde uygulanması sakıncalı mıdır?

Karbon Peeling ile verilen ısı derinlere gidip herhangi bir termal hasar yaratmaz, etkisi yüksek ısıyı, çok kısa sürede epidermise şoklama şeklinde vermektedir. Bu nedenle alt tabakalarda güneşin etkileyebileceği herhangi bir reaksiyon olmamaktadır.Yararlı olması için kaç seans yapılması gerekir?


Seans sayısını ancak hastanın şikâyetine bağlı olan beklentileri belirler. Böyle işlemlerde en az 2 veya 3 seans (bir çok şikayet için fark edilebilir), bir fark yaşatmaktadır (hatta bazen tek seans bile).Hangi amaçla uygulanır?


Karbon Peeling, Q Switch’li NdYag lazerin leke, sıkılaştırma gibi sorunlarda yararlandığımız etkisini, deri üzerinde arttırmaya yarayan bir işlemdir. Biz bu etki zenginleştirmesini birçok uygulamada kullanabiliriz.Karbon Peeling başka tedavilerden sonra da yapılır mı?


Karbon Peeling her bir işlemin sonunda uygulanabilir. Hatta yapılan her işin cilası gibi benzetme yapmak yanlış olmaz. Özellikle akne tedavisi sonrası veya rejuvinasyon işlemlerinden sonra yapılırsa hemen kendini fark ettiriyor.

 

SORU-CEVAP